Çinli ressam Hamamönü Sanat Sokağı’nda

“Tarihi dokuyu koruyan sanatı ve sanatçıyı da korur…”
Çinli Ressam Wang Lei ise 2015 yılında başladığı “İpek Yolu” isimli projesiyle birlikte dünya ülkelerini gezdiğini dile getirdi. Çin, Özbekistan ve İran’dan sonra Türkiye’ye geldiğini aktaran Wang Lei, Türkiye’de Gelibolu, İzmir ve Efes Antik Kenti’ni gezdiğini şimdide sıranın Hamamönü’nde olduğunu belirtti. Wang Lei, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buranın birkaç yıl öncesine kadar harabe yapılarla dolu olduğunu öğrendim. Altındağ Belediyesi tarafından bu bölgedeki evlerin restore edildiğini duyunca gerçekten çok şaşırdım. Ne kadar güzel bir adım atılmış. Bu tarihi dokuya sahip çıkmak anlamına gelir. Tarihi dokuyu koruyan sanatı ve sanatçıyı da korur. Tebrik ederim.”

18 Nisan 2018 Çarşamba, 12:55

Ankara’nın kültür ve sanat hayatındaki boşluğunu dolduran Hamamönü Sanat Sokağı, önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Hamamönü Sanat Sokağı, sadece farklı ülkelerden sanatçıları ağırlamakla kalmadı aynı zamanda kültürel kaynaşmalara da davetiye çıkardı. Çinli Ressam Wang Lei, en güzel çalışmalarını Hamamönü Sanat Sokağı’nda sergiledi.

 

Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırma Vakfı (UBİKAV) ‘nın davetiyle Türkiye’ye gelen Çinli Ressam Wang Lei, gezisinin Ankara ayağında Hamamönü’ne uğramadan geçmedi. Programa Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Shi Ruilin de katıldı. 5 Türk ressam ise yaptıkları resimlerle Hamamönü’ne renk kattı.

 

“Burası dünya başkentleriyle yarışır güzellikte bir yer…”

Öğrencilik yıllarını Ankara’da geçirdiğine dikkat çeken Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Shi Ruilin, bu tarih ve kültür kokan yeri çok sevdiğini söyledi. Shi Ruilin, Hamamönü’nün dünya başkentleriyle yarışır güzellikte bir yer olduğunu belirterek, bölgenin mutlaka gezilmesi gerektiğini vurguladı. Dünya üzerinde turistlerin bu tür yerlere büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Shi Ruilin, sanata ve sanatçıya açılan kapıların her yerde kabul gördüğünü kaydederek “Burada kim resim yapmak istemez ki?” dedi.

7 Yorum

 1. furtdsolinopv

  18 Mayıs 2018 at 04:02

  I’ve been absent for a while, but now I remember why I used to love this website. Thank you, I will try and check back more frequently. How frequently you update your website?

  http://www.furtdsolinopv.com/

 2. click me

  22 Haziran 2018 at 19:46

  xjSame Thanks again for the article post.Much thanks again. Really Cool.

 3. Free Auto Approve List 7-12-2018

  12 Temmuz 2018 at 10:19

  I’ve just added a fresh new list. This is by far the biggest list to date. I hope you all are having a great week. Take care and happy link building.

 4. Free Auto Approve List 7-15-2018

  17 Temmuz 2018 at 22:24

  I hope you all are having a great weekend. I added a new list. This one is smaller, but still useful. I think the next one will be bigger.

 5. Free auto approve list 7-27-2018

  4 Ağustos 2018 at 19:03

  I added a new list. As you’ll see it’s bigger than most of them. I hope you all have had a great week!

  https://www.freeautoapprovelist.com/free-auto-approve-list-7-27-2018/

 6. pronoia

  12 Ağustos 2018 at 00:22

  ok, i look it! :)))

 7. Mine For Free Litecoin

  14 Ağustos 2018 at 05:22

  Mine For Free Ethereum Classic

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz