•  
  •  
Son Dakika
12 Aralık 2018 Çarşamba

Bolu’dan Yetişen Seçkin İnsanlar

Bolu’dan Yetişen Seçkin İnsanlar,

22 Şubat 2018 Perşembe, 18:00

Değerli Bolulular rahmetli Cevat Paşamızın en son kitabı Bolulular arasında ve ülke gündeminde olukça ses getiren ve  yerinde bir çalışma içeren Bolunun tarihi şahsiyetlerini toparlayan güzel bir çalışma olmuştu. Babamın bu kitabında ben de editör olarak onun yazdığı bu yazıları toparlamış, son haline getirerek ona yardım etmiştim.

Tabi kitapta yer almayan kişiler, kitaba sığmadığı için yer almayan bölümler olarak sanatçılar ve sporcular da vardı. Onları da inşaallah sizlerden gelen yazılar veya haberlerle burada toparlamaya çalışacağız. Belki ileri de sponsoru da bulunursa bu yazıları yeniden bir kitapta toparlarız.

Kitapta yer alan bölümleri burada yayınlarken birleştirmemiz icap etti. Yazarlar ve şairler kısmını öylece yayınlamakla birlikte diğer iki bölümü birleştirerek yayınlayacağız. Yani devlet adamlarını, milletvekillerini, valileri, generalleri, rektör ve yardımcılarını, müsteşar ve yardımcılarını, belediye başkanlarını, genel müdürleri ve yardımcılarını, yargıtay ve cumhuriyet savcılarını, hayırseverleri ve son olarak projeleri ile Bolu’ya katkı sağlayanları da Portreler başlığında yayınlayacağız.

Bolu’dan Yetişen Seçkin İnsanlar;

Cevat Alparslan

Bolu Belediyesi Bolu Araştırma Merkezi Yayınları, 2010 baskısı

Kitap Editörü ve haber Metin Alparslan

https://www.facebook.com/metinalparslan1406

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz